Kilka słów na powitanie

Warning: Trying to access array offset on false in /usr/home/DaRu2222/domains/herbyswiata.pl/public_html/wp-content/plugins/sitespeaker-widget/sitespeaker.php on line 13

 

„Herby świata” – pojęcie bardzo szerokie, ale w kontekście tego, co będziemy zamieszczali w tym miejscu wąskie zarazem. Chcemy pokazać tu ogromny zbiór, liczący 4-5 tysięcy eksponatów złożony z herbów, pieczęci, logotypów miast, gmin, regionów całego świata. Sukcesywnie, krok po kroku będziemy prezentowali symbole, które są częścią stałej Wystawy Symboli Samorządowych w Rzeczenicy. To miejsce jakiego nigdzie w Polsce nie ma.

Herby w Rzeczenicy są prezentowane od około 1,5 roku. Wcześniej były eksponowane między innymi podczas wystaw w Człuchowie, Słupsku, Lęborku, Sępólnie Krajeńskim, Debrznie, Starym Mieście koło Konina. W najbliższym czasie plansze z odznakami będzie można zobaczyć w Białym Borze i w Bobolicach.

Na stronie chcemy pisać o herbach poszczególnych miast i gmin, ale też o tym, co dzieje się wokół kolekcji – o kolejnych wystawach, ciekawych eksponatach, które powiększają zbiór, o grupach, które oglądają wystawę. W najbliższym czasie w zakładce „multimedia” pojawią się elementy zabawowe – testy, rebusy, zagadki…

Tworzenie strony, uzupełnienie jej w treści musi trochę potrwać, prosimy zatem o cierpliwość. Już teraz możecie zobaczyć na zdjęciach herby z województwa pomorskiego w naszej kolekcji. Aby je obejrzeć trzeba wejść w zakładkę „Polska”, a następnie „Pomorskie” – później posługując się kafelkami można przejść do zdjęć z poszczególnych miast czy powiatów. Stopniowo będziemy prezentowali kolejne. Zapraszamy do śledzenia strony, a ci, którzy chcieliby nawiązać bliższą współpracę – przywieźć grupę na lekcję heraldyczną, czy też wyeksponować wystawę u siebie proszeni są o kontakt pod numerem tel. 728 878 290.

Jako ilustracja do wpisu piękna, wykonana z wosku pieczęć gminy Wackersberg w Bawarii oraz piny z rumuńskiego miasta Oradea, które dotarły do nas wczoraj.

Z życzeniami wszystkiego najlepszego

Piotr Furtak

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content